logo 50 years somfy ZA LEPŠÍ BYDLENÍ PŘÍSTUPNÉ PRO VŠECHNY

50 LET INSPIRACE

Od prvního pohonu pro předokenní rolety, jenž předznamenal konec kliky až po propojenou
domácnost strávila společnost Somfy posledních 50 let snahou o to, usnadnit život miliónům
lidí po celém světě.

Hledáme inspirace ve způsobu vašeho života a den po dni vymýšlíme domácnost
současnosti i budoucnosti,

  • kde se příjemně a pohodlně žije, daleko od všech problémů každodenního života,
  • komfortní a útulnou, abyste si mohli plně užívat rodiny a přátel,
  • bezpečnější, aby ochránila váš majetek a zejména ty, na kterých vám záleží.

Společně s vámi vytváříme nová, spolehlivá a dlouhodobá řešení, jež zvyšují
váš komfort a zároveň respektují planetu.

1969

NOVÁTORSKÝ / PRŮKOPNICKÝ DUCH

V městečku Cluses na úpatí hory Mont Blanc vyvíjí Somfy* první trubkový pohon, znamenající konec kliky a ohlašující nástup elektrických předokenních rolet, clon, markýz a žaluzií. Náš příběh začíná ve Francii, Německu a Švédsku, kde už jsme v té době měli dceřiné společnosti. 

* z francouzského Société d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Mechanická obráběcí společnost ve Faucigny).

1989

DNES VEČER BUDE SOMFY V TELEVIZI!

První televizní kampaň společnosti Somfy se vysílala v hlavním vysílacím čase na francouzském kanálu Canal +. Od roku 2005 se začaly vysílat kampaně na mezinárodní úrovni. Somfy se z neznámé značky vyhrazené pro odborníky stává světoznámou značkou pro širokou veřejnost.

Somfy se tak z neznámé značky vyhrazené pro B2B partnery stává celosvětově známou značkou pro širokou veřejnost.

1997

AŤ ŽIJE RÁDIO!

Díky technologii RTS (Somfy Radio Technology) zabudované v pohonech lze nyní předokenní rolety, clony, markýzy a žaluzie ovládat pomocí dálkového ovládání. Další výhodou rádiové technologie je to, že k ovládání více produktů lze použít pouze jeden dálkový ovladač. Malá revoluce!

2000-2001

OD PŘEDOKENNÍCH ROLET... PO CELOU DOMÁCNOST

Značka se pouští do motorizace garážových vrat a vjezdových bran. Získává také společnost Domis, jež navrhuje bezdrátové zabezpečovací systémy. Na prahu nového tisíciletí jsou výrobky Somfy schopny ovládat jak veškerá okna i dveře v domácnosti, tak i její zabezpečení. Zrodila se jednoduchá a dostupná bezdrátová automatizace domácnosti.

2007

PRVNÍ PARTNERSTVÍ S DALŠÍMI ZNAČKAMI

Somfy podepisuje první alianci automatizace domácnosti se společností Velux a uvádí na trh bezdrátový obousměrný rádiový protokol io-homecontrol. Nyní je možné ovládat zařízení Somfy a Velux pomocí stejného dálkového ovládání a kontrolovat, zda vše běží hladce s funkcí zpětné vazby.

2010

OVLÁDÁT VAŠI DOMÁCNOST S TAHOMA JE TAK SNADNÉ!

100% cloudové, 100% rádiové, 100% otevřené: na vaše obrazovky přichází rozhraní TaHoma, aby vám usnadnilo ovládání vašeho domova pomocí chytrého telefonu, tabletu či počítače. Více než 200 kompatibilních zařízení je nyní schopno spolu komunikovat a spolupracovat!

2015

TICHÉ CHYTRÉ POHONY

Somfy nezapomnělo na své původní podnikání. Na trh přichází nejnovější generace pohonů pro předokenní rolety. Pohon Smart Somfy S&S0 RS 100 je chytrý, tichý a navržený s ohledem na životní prostředí.

2016-2017

A PROPOJENÉ PŘEDMĚTY

Somfy získává dvě významné značky v oblasti propojených zařízení a spolu s nimi vyvíjí výrobky pro rozšíření svého sortimentu domácího vybavení. Na trh přichází tři vlajkové produkty: propojený zámek, propojený termostat a kamera Somfy One s vestavěným alarmem.

2018

EXPANZE NABÍRÁ NA RYCHLOSTI S PROGRAMEM „SO OPEN WITH SOMFY“

Hlavní značky v oblasti vytápění, osvětlení, hudby a virtuálních asistentů ... Somfy rozšiřuje svůj partnerský program, aby propojenou domácnost ještě více obohatilo. V červnu značka otevírá své API vývojářům pro ještě větší svobodu.

Nemůžeme se dočkat zítřka!

KAŽDÝ DEN, <br> PO CELÉM SVĚTĚ

KAŽDÝ DEN,
PO CELÉM SVĚTĚ

Všechny týmy a partneři společnosti Somfy (výrobci, montéři, stavitelé domů, maloobchodníci, klíčoví hráči pro vybavení domácnosti...) každý den spolupracují a inovují, aby do vašeho každodenního života přinášeli jednoduchost, bezpečí a klid.


Každý den miliony lidí, jako jste vy, používají výrobky Somfy po celém světě. Děkujeme za vaši důvěru.

INICIATIVA ACT FOR GREEN

INICIATIVA ACT FOR GREEN

Zlepšování kvality vašeho života je naší prioritou. Proto každý den podnikáme kroky k ochraně životního prostředí tak, aby vám celkový dojem z našich výrobků přinášel pouze radost.

    Vytváříme energeticky úsporné domácnosti, ve kterých se pohodlně žije. Dáváme přednost udržitelným a ekologickým výrobkům. Po celém světě se snažíme spolu se svými týmy chovat zeleněji a zodpovědněji.
Více o Act for Green